INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  TURCIA

VIDEO Tănase, erou pentru Karabukspor în Turcia » A reușit prima "dublă" după doi ani » Alți doi români au fost titulari

Articol de GSP - Publicat sambata, 11 martie 2017 15:03

Cristi Tănase (30 ani), mijlocașul formației Karabukspor, a reușit azi o "dublă" în meciul pe care echipa sa l-a câștigat pe teren propriu contra lui Adanaspor, scor 2-0, în etapa a 24-a a campionatului din Turcia.

Tănase a deschis scorul în minutul 33, fructificând pasa perfectă venită de la Paul Papp

Tot Tănase a fost cel care a majorat diferența echipei sale, închizând tabela în minutul 61, cu un șut superb de la marginea careului.

Cristian Tanase Goal HD - Kardemir Karabuk-2-0... de meteoalex1

Fostul stelist a ajuns astfel la cel de-al treilea gol din actuala stagiune pentru Karabukspor.

Ultima oară când "Dodel" reușea să marcheze de două ori în același meci se întâmpla în toamna lui 2015, pe vremea când evolua pentru chinezii de la Tianjin Teda.

Paul Papp și Iasmin Latovlevici au fost integraliști pentru Karabukspor, ambii încasând câte un cartonaș galben.

Valerică Găman, cel de-al patrulea român de la echipa turcă, a fost doar rezervă în meciul de astăzi.

• Grație acestei victorii, Karabukspor a urcat pe locul șapte, acumulând 33 puncte.