INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  READING

Umilință pentru echipa lui Adi Popa! A încasat o căruță de goluri în ultima etapă! La pauză scorul era deja 1-6

Articol de GSP - Publicat duminica, 09 aprilie 2017 12:09

Adi Popa a fost doar rezervă în partida de coșmar a echipei sale, una dintre cele mai negre din istoria clubului. Reading a cedat categoric în deplasarea de la Norwich, scor 1-7.

Formația fostului fotbalist al FCSB-ului legase trei victorii consecutive și erau toate motivele pentru ca fanii să spere la un nou rezultat bun.

Reading s-a făcut de râs și în minutul 40 era 6-1 pentru Norwich. După pauză gazdele n-au mai forțat și au mai marcat o singură dată.

Nu e prima înfrângere categorică pentru Reading în acest sezon. A cedat tot în deplasare, 0-5 cu Fulham. Reading a ajuns la 11 înfrângeri în acest sezon.

Cum Adi Popa a fost doar rezervă neutilizată, sunt șanse mari ca după înfrângerea de azi Jaap Stam să ia măsuri și începând de etapa viitoare să joace.