INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  SERIE A

Un român a făcut pasul cel mare spre Serie A la doar 21 de ani

Articol de GSP - Publicat vineri, 10 iunie 2016 10:59

Alexandru Mitriță a promovat în Serie A cu Pescara, după rezultatul de egalitate obținut de echipa sa în returul barajului de promovare cu Trapani, scor 1-1 (în tur a fost 2-0)

În partida tur Mitriță a jucat doar 12 minute, iar în jocul decisiv românul a fost doar pe bancă. Astfel, Pescara revine pe prima scenă fotbalistică din Italia după patru ani de pauză.

Alexandru Mitriță, 21 ani, a jucat în 19 partide și a marcat un gol pentru Pescara după ce a fost adus de la Viitorul.