INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  LIGA CAMPIONILOR ASIEI

Vă mai aduceți aminte de el? Un fost fundaș al lui Dinamo a salvat formația lui Sânmărtean de la un eșec în Liga Campionilor Asiei

Articol de GSP - Publicat miercuri, 26 aprilie 2017 12:07

Al Taawon (Arabia Saudită) a terminat la egalitate partida cu Lokomotiv Tashkent (Uzbekistan) din Liga Campionilor Asiei, scor 4-4.

VEZI VIDEO

Cu Lucian Sânmărtean printre titulari, Al Taawon a deschis scorul prin Al-Swat (18), însă la pauză a fost 2-1 pentru gazde.

Fostul fundaș dinamovist Ricardo Machado a irosit un penalty în minutul 38. Sânmărtean a părăsit terenul în minutul 63.

Machado a reușit să marcheze până la urmă în minutul 90+1, când a stabilit scorul final, scor 4-4. Al Taawon și Lok Tashkent ocupă locurile 3 și 4 în grupă, cu 5 puncte după 5 partide.

BOOM economic într-un oraș din România » Investiție de 650 de milioane de euro: fabrica de anvelope se mută din Rusia