INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  EMIRATELE ARABE UNITE

Victorie clară pentru Laurențiu Reghecampf în Emirate! Echipa sa e pe podium

Articol de GSP - Publicat sambata, 18 noiembrie 2017 17:20

Laurențiu Reghecampf a reușit să întreruptă seria rezultatelor nefaste și a câștigat meciul din deplasare cu modesta Emirates Club, scor 4-1.

Al Wahda a preluat conducerea din minutul 28, când Mohammad a înscris în propria poartă. Cinci minute mai târziu, Tagliabue a făcut 2-0.

Gazdele au revenit în joc în minutul 54, când Leto a marcat. Dar, peste doar 10 minute, maghiarul Dzsudzsak a dus scorul la 3-1. Tabela a fost închisă în minutul 70 de Batna.

Al Wahda are 16 puncte și cel mai bun atac din campionat, 18 goluri înscrise. Este pe locul 3, la 4 puncte de liderul Al Wasl.

Interviu-eveniment cu Stanislas Wawrinka, omul care „a spart” BIG 4: „Am ZERO regrete pentru Wimbledon și am trăit cel mai frumos sentiment din tenis ”. Ce spune despre dispariția reverului cu o mână

Presimte o alegere-șoc la Rapid: „Sunt aproape sigur că el vine! Este înaintea lui Șumi ca variantă”