INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  GRECIA

Victorie mare pentru Răzvan Lucescu! A cîștigat pe terenul lui Panathinaikos

Articol de GSP - Publicat sambata, 06 februarie 2016 21:03

Skoda Xanthi a cîștigat partida cu Panathinaikos, scor 1-0, și a reușit astfel să lege două succese consecutive în campionat.

În inferioritate numerică din minutul 51, cînd Zeca a fost eliminat, Panathinaikos a primit lovitura de grație în minutul 67, de la Soltani.

În urma acestui succes, Skoda Xanthi a urcat pe locul 8, cu 25 de puncte, însă cu un meci mai mult decît Giannina și Levadiakos, care au 24 de puncte.

Panathinaikos este pe locul 3, cu 38 de puncte. AEK Atena e pe 2, cu 42 de puncte, însă cu un meci mai puțin. Lider e Olympiakos, cu 58 de puncte.