INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  SPANIA

VIDEO Andone, gol pentru Deportivo în meciul cu Real Sociedad » Echipa românului a fost însă zdrobită pe teren propriu

Articol de GSP - Publicat duminica, 10 septembrie 2017 12:53

Florin Andone a marcat golul egalizator pentru Deportivo, după ce echipa din La Coruna a fost condusă cu 2-0, dar nu și-a putut ajuta echipa să câștige toate cele trei puncte.

Real Sociedad s-a impus cu 4-2, deși gazdele reușiseră să revină în meci. Sociedad a început partida excelent și a marcat de două ori în primele 5 minute, prin Juanmi și Illaramendi.

Adrian a redus din diferență pentru Deportivo în minutul 27, iar Florin Andone a restabilit egalitatea la cinci minute după pauză, printr-un șut superb din afara careului.

Real Sociedad nu a cedat și a dat lovitura în ultimele 10 minute, când Diego Llorente a readus Real Sociedad în avantaj, pentru ca trei minute mai târziu Illaramendi să facă "dubla" și să stabilească rezultatul final.

Florin Andone nu a jucat toate cele 90 de minute, fiind înlocuit în minutul 71 cu Bakkali, în timp ce Costel Pantilimon a fost rezervă.

Deportivo este fără victorie în La Liga și are doar un punct după 3 etape, ocupând poziția a 14-a în clasament.

FINAL/VIDEO ACUM » Deportivo - Real Sociedad 2-4
Au marcat: Adrian '27, Andone '51 /Juanmi '3, Illarramendi '5, '86, D. Llorente '83