INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  RUSIA

VIDEO Bicfalvi marchează pe bandă rulantă » Un nou gol în campionatul Rusiei

Articol de GSP - Publicat luni, 14 august 2017 22:57

Eric Bicfalvi a marcat din nou astăzi pentru Ural în deplasarea de la Arsenal Tula, scor 2-2, din etapa a 6-a din campionatul Rusiei, după ce etapa trecută înscrisese în egalul cu Zenit St. Petersburg, 1-1.

Mijlocașul român a marcat când scorul era 2-0 pentru Arsenal Tula, în minutul 42, după ce a reluat perfect in alunecare o minge din centrul careului. Reușitele gazdelor au purtat semnăturile lui Sunzu (5) și Maksimov (10). Golul egalizator al lui Ural a fost înscris de Evseev (69), la un minut după ce a intrat pe teren.

Vezi VIDEO cu golul lui Bicfalvi!

Ural ocupă locul 10, cu 8 puncte după 6 etape, în timp ce Arsenal Tula e pe poziția a 13-a, cu 4 puncte.