INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  TURCIA

VIDEO Bogdan Stancu a confirmat forma bună » Gol și pasă de gol într-un meci cu un final neașteptat

Articol de GSP - Publicat duminica, 29 noiembrie 2015 17:03

Cu Bogdan Stancu integralist, Genclerbirligi a remizat pe teren propriu cu Gaziantepspor, scor 2-2, la capătul unui meci cu un final surprinzător.

Bogdan Stancu a deschis scorul în minutul 34, iar în minutul 45+2 românul a pasat decisiv pentru El Kabir, care a făcut 2-0.

În minutele 73 și 85 oaspeții au rămas în 9, după ce Arokoyo și Chibuike au fost eliminați.

Chiar și așa, au reușit să înscrie de două ori, în minutele 90 și 93, prin Demir și Camara. Genclerbirligi ocupă locul 15 după 13 etape, cu doar 13 puncte. Gaziantepspor e cu 5 poziții deasupra, cu 15 puncte.

De pe patul de spital, Cornel Dinu a vorbit cu GSP despre situația critică a lui Dinamo: „Doar asta mai pot să fac”