INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  TURCIA

VIDEO Bogdan Stancu a marcat din nou pentru Bursaspor

Articol de GSP - Publicat luni, 16 octombrie 2017 22:04

Bogdan Stancu a marcat un gol în meciul câștigat de Bursaspor în fața celor de la Osmanlispor, scor 3-1, într-un meci din etapa a 8-a din prima ligă turcă.

Echipa românului a ratat un penalty în minutul 7 prin Batalla, iar oaspeții au deschis scorul în minutul 23 prin Doukara.

Atacantul echipei naționale a României a egalat pentru Bursa în minutul 30, când a fost găsit liber în fața porții de Agu. Stancu a ajuns astfel la 3 goluri în acest sezon și o pasă decisivă.

Același Agu a înscris și el 8 minute mai târziu. Scorul final a fost stabilit cu un sfert de oră înainte de final de Behich.

Vezi VIDEO cu golurile partidei!

Bursaspor ocupă locul 8 după tot atâtea etape, cu 12 puncte, în timp ce Osmanlispor e ultima, cu doar 4 puncte.