INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  SERIE A

VIDEO Chiricheș a prins doar cinci minute la Napoli, în meciul câștigat cu AC Milan » Radu Ștefan a fost integralist la Lazio

Articol de GSP - Publicat duminica, 28 august 2016 10:13

Napoli a câștigat cu 4-2 meciul jucat pe teren propriu împotriva celor de la AC Milan, însă Vlad Chiricheș a jucta doar cinci minute pentru napoletani.

Milik, atacantul polonez transferat de Napoli de la Ajax în această vară a înscris o "dublă" ('18, '33) în prima repriză, însă Niang ('51) și Suso ('55) au restabilit egalitatea în primele zece minute din repriza a doua. Callejon a adus-o pe Napoli din nou în avantaj, cu un sfert de oră înainte de final, iar un minut mai târziu Kucka a văzut cartonașul roșu.

Vezi AICI golurile

Niang a fost și el eliminat în minutul 88, când a văzut al doilea galben, iar Romagnoli a stabilit scorul final, cu un autogol marcat în penultimul minut de joc. Vlad Chiricheș a fost introdus pe teren în minutul 89, în locul lui Albiol.

Radu Ștefan a fost integralist în înfrângerea suferită de Lazio în fața campioanei Juventus, scor 0-1.

Unicul gol al partidei disputate pe Stadio Olimpico a fost marcat de Sami Khedira, în minutul 66, după o pasă a lui Dybala.

Vezi AICI rezumatul

Fundașul de 29 de ani a revenit după accidentarea care l-a ținut departe de teren la finalul sezonului trecut. În prima etapă din acest sezon, Radu Ștefan nu a făcut parte din lotul lui Lazio pentru meciul cu Bergamo din cauza unor probleme musculare.

De pe patul de spital, Cornel Dinu a vorbit cu GSP despre situația critică a lui Dinamo: „Doar asta mai pot să fac”