INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  TURCIA

VIDEO Cinci goluri într-un meci nebun pentru Kayserispor cu cea mai slabă echipă a Turciei: Șumudică, trimis din nou în tribună

Articol de GSP - Publicat duminica, 11 martie 2018 14:44

Cu Săpunaru și Silviu Lung jr titulari, dar cu Șumudică pe bancă, Kayserispor s-a impus mai greu decât se aștepta în meciul cu Karabukspor, ultima clasată, scor 3-2. Din păcate antrenorul român n-a rezistat prea mult pe bancă, fiind din nou eliminat spre sfârșitul primei reprize.

VEZI AICI VIDEO

Deși au avut apariții rarisime în careu, Karabuk a marcat de două ori. Prima reușită a venit în minutul 22, prin Leandrinho. Kravets a egalat în minutul 28, cu un șut din apropiere, după o bâlbâială în defensiva lui Karabuk. S-a făcut 2-1 imediat după pauză. Turuc transformând un penalty.

Kayserispor s-a și desprins pe tabelă în minutul 56, după o gafă imensă în defensiva oaspete. Același Kravets a marcat. Karabuk a redus din diferență în urma unei faze fixe.

Skulason (88) a punctat cu capul, însă echipa sa nu a putut să mai revină pe tabelă. Kayserispor a urcat din nou pe locul 5, cu 41 de puncte, cu 3 în urma lui Fenerbahce, care are însă un meci mai puțin. E urmărită de Goztepe și Sivaspor, prima cu 39 de puncte, a doua cu 38. Trabzonspor se poate apropia și ea la două puncte dacă va învinge pe Akhisar.