INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  BULGARIA

VIDEO Cine îl mai oprește pe Keșeru? Încă o "dublă" pentru Ludogoreț, în campionatul Bulgariei

Articol de GSP - Publicat luni, 01 mai 2017 20:47

Claudiu Keșeru a reușit o nouă "dublă" pentru Ludogoreț, în partida pe care echipa sa a câștigat-o în fața lui Cherno More, 4-0.

Atcantul naționalei a deschis scorul în minutul 7, reușind "dubla" în prelungirile primei reprize, din penalty.

Cosmin Moți, celălalt român de la Ludogoreț, a fost la rândul său titular.

Echipa celor doi români e lider autoritar în campionatul Bulgariei, cu 72 de puncte, la 16 distanță de ocupanta locului secund, ȚSKA Sofia.