INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  ITALIA

VIDEO Ciprian Tătăruşanu, integralist în meciul cu Estudiantes » Două intervenţii excelente, dar şi o ieşire hazardată

Articol de GSP - Publicat duminica, 27 iulie 2014 00:00 / Actualizat duminica, 27 iulie 2014 14:41

Ciprian Tătăruşanu a fost integralist în partida amicală cîştigată de Fiorentina în faţa lui Estudiantes, scor 1-0. Fostul stelist a reuşit să închidă portata, chiar dacă a avut o ieşire hazardată în prima repriză.

Mario Gomez a înscris în minutul 28, însă pînă la pauză scorul putea fi egal. Fostul portar al Stelei a ieşit pe sub minge la o centrare în careu, balonul a lovit un jucător al Fiorentinei şi se îndrepta spre poartă, însă un fundaş al italienilor a îndepărtat pericolul.

VEZI VIDEO!

După pauză, internaţionalul român a avut o intervenţie excelentă la un şut al lui Joaquin, şi a mai avut o paradă la o ocazie a lui Desabato.