INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  BULGARIA

VIDEO Cosmin Moţi, omul-penalty! Fotbalistul lui Ludogoreţ a punctat decisiv pentru Ludogoreţ

Articol de GSP - Publicat sambata, 18 octombrie 2014 00:00 / Actualizat sambata, 18 octombrie 2014 10:38

Cosmin Moţi este pe cai mari în Bulgaria. După ce a reuşit să apere două penalty-uri în play-off-ul Ligii Campionilor cu Steaua şi a ajutat-o pe Ludogoreţ să ajungă în grupele celei mai importante competiţii intercluburi, fundaşul a ieşit iar în evidenţă.

Fostul jucător dinamovist a înscris din penalty în partida cîştigată cu 3-1 de formaţia sa în faţa lui Haskovo, în etapa a XII-a din Bulgaria.

Fundaşul a marcat în prelungirile primei reprize din lovitură de la 11 metri, după ce tot el a fost faultat în suprafaţa de pedeapsă. Celelalte reuşite ale lui Ludogoreţ au purtat semnăturile lui Marcelinho şi Abalo, de partea cealaltă, golul de onoare a fost înscris de Korudziev.