INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  PREMIER LEAGUE

VIDEO Demolaţi! Echipa lui Florin Gardoş a şters pe jos cu Sunderland, 8-0 » Rocadă între Vito Mannone şi Costel Pantilimon?

Articol de GSP - Publicat sambata, 18 octombrie 2014 00:00 / Actualizat sambata, 18 octombrie 2014 19:42

Deşi şi-a pierdut cei mai buni jucători în vară, Southampton are un start excelent de sezon. Echipa lui Florin Gardoş a ajuns la 16 puncte în 8 meciuri, fiind pe locul 3. VEZI AICI VIDEO!

Cu fostul stelist pe bancă, Southampton a umilit-o pe Sunderland, scor 8-0, într-un meci în care Vito Mannone s-a făcut de rîs.

Dezastrul pentru Sunderland a început în minutul 12, cînd Vergini a înscris în propria poartă. Pelle a făcut 2-0 în minutul 18, iar Cork a stabilit scorul pauzei, 3-0, în minutul 37.

Bridcutt a înscris şi el în propria poartă în minutul 63, iar din nou Pelle, Tadici, Wanyama şi Mane au stabilit scorul final, 8-0.