INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  SPANIA

VIDEO Deportivo la Coruna bifează prima victorie după 15 etape! Andone a jucat doar 3 minute

Articol de GSP - Publicat vineri, 06 aprilie 2018 23:49

Deportivo la Coruna a spart ghinionul și a câștigat cu Malaga, scor 3-2, după ce nu mai câștigase o partidă în campionat de 15 etape.

Formația lui Florin Andone a deschis scorul prin penalty-ul executat de Perez, în minutul 6, dar Rolan a egalat cu 4 minute înainte de pauză.

Adrian a adus-o pe Deportivo în avantaj în minutul 70, însă Rolan a egalat din nou 3 minute mai târziu. Același Adrian a fost cel care a adus victoria lui Depor cu 5 minute înainte de final.

Vezi VIDEO cu golurile partidei!

Florin Andone a intrat pe teren abia în minutul 87 în locul lui Emre Colak.

Deportivo rămâne în zona periculoasă din campionatul spaniol. Se află pe locul 18, cu 23 de puncte, în timp ce Malaga e ultima cu doar 17 puncte.