INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  AMICAL

VIDEO Echipa lui Șumudică, egala lui Udinese într-un meci amical » Cum s-au descurcat Silviu Lung, Săpunaru și Boldrin

Articol de GSP - Publicat luni, 24 iulie 2017 12:54

Kayserispor, formația antrenată de Marius Șumudică, a remizat cu echipa din Serie A Udinese, scor 2-2, la capătul unui meci amical disputat în Austria.

Toți cei patru jucători aduși din Liga 1 au fost utilizați în partida cu Udinese: Săpunaru, Boldrin și Tiago Lopes au fost titulari, în timp ce Silviu Lung jr. a intrat pe teren după pauză.

Toate cele patru goluri ale întâlnirii s-au marcat după minutul 70: italienii au condus cu 2-0, însă echipa lui Șumudică a restabilit egalitatea, Cinaz și Mendes punctând în minutele 90 și 93.

Echipa utilizată de Șumudică: Yildirim (S. Lung jr 46) - Lopes (S. Varela 70), Săpunaru, Gulen, Kas - Espinoza, Boldrin (Cinaz 54) - Bia, Turuc, Turan (R. Mendes 54) - Bulut (Morais 46).

AICI poți vedea primul gol al lui Șumudică la Kayserispor, reușit în amicalul pierdut cu FC Zbrojovka Brno, 1-2