INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  UCRAINA

VIDEO Eric Bicfalvi a marcat din nou în Ucraina » Este la un pas să devină golgheterul sezonului

Articol de GSP - Publicat sambata, 30 mai 2015 10:05

Eric Bicfalvi a marcat din nou pentru Volyn Luțk și a ajuns la 17 goluri în acest sezon.

Românul a înscris singurul gol al echipei sale în egalul, 1-1, cu Metalurg Donețk.

Mijlocașul, care a fost integralist, a egalat în minutul 42, după ce Metalurg a deschis scorul cu un minut înainte.

Bicfalvi este golgheterul campionatului din Ucraina, cu 17 goluri, iar pe locul doi este Alex Teixeira, de la Șahtior, care are 16 goluri și îl poate depăși astăzi, în ultima etapă.

La finalul acestui sezon, contractul mijlocașului de 27 de ani, va expira și deja multe echipe din Rusia și Ucraina se interesează de serviciile lui.