INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  SERIE A

VIDEO Eroare a lui Ciprian Tătăruşanu la primul gol încasat de Fiorentina în meciul cu Atalanta, scor 3-2

Articol de GSP - Publicat duminica, 08 februarie 2015 00:00 / Actualizat duminica, 08 februarie 2015 16:37

Fiorentina lui Ciprian Tătăruşanu a învins cu 3-2 pe Atalanta într-un meci din Serie A, însă portarul român a greşit la primul gol al oaspeţilor.

Fostul goalkeeper al Stelei a primit gol după 9 minute de joc, după ce a ieşit greşit pe o centrare venită de pe partea stîngă şi finalizată cu capul de Zappacosta. VEZI VIDEO

Prima intervenţie importantă a lui Tătăruşanu a venit după 15 minute, cînd a reuşit să respingă în corner o minge grea. Celelalte goluri ale violeţilor au fost marcate de Diamanti şi Pasqual, în timp ce Zappacosta şi Boakye şi-au trecut numele pentru Atalanta.