INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  LA LIGA

VIDEO Fără victorie în La Liga din octombrie! Getafe, doar egal la Granada, 1-1! Acesta ar putea fi ultimul meci pentru "Guriţă"

Articol de GSP - Publicat duminica, 21 decembrie 2014 00:00 / Actualizat duminica, 21 decembrie 2014 20:12

Getafe a ajuns la a 3-a remiză consecutivă după 1-1 la Granada. Echipa lui Cosmin Contra a salvat un punct pe final de meci.

VEZI VIDEO!

Pînă să plece la Guangzhou R&F, "Guriţă" a mai condus-o pe Getafe la un meci în La Liga şi n-a reuşit să cîştige.

Gazdele au deschis scorul în minutul 40 după un gol superb al lui Cordoba, care a creat o fază minunată cu El Arabi, făcînd şah-mat apărarea lui Getafe.

Formaţia lui Contra a egalat pe tabelă după reuşita lui Velazquez din minutul 78.  Getafe a egalat-o pe Vallecano după acest rezultat, avînd 17 puncte şi e pe locul 12.