INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  LA LIGA

VIDEO Florin Andone, un car de nervi în meciul pierdut cu Betis » Arbitrul l-a calmat cu greu

Articol de GSP - Publicat luni, 12 februarie 2018 23:40

Deportivo la Coruna, echipa unde joacă și Florin Andone, a pierdut meciul de pe teren propriu din etapa a 23-a din La Liga cu Betis, scor 0-1.

Atacantul român a fost integralist și a fost foarte activ în primele 15 minute când s-a luptat din greu cu adversarii. În repriza secundă a trimis mingea în bară după o pasă a lui Fede Cartabia, iar cu 13 minute înainte de final a scos o lovitură liberă din apropierea porții adverse. În prelungirile meciului, românul putea aduce egalarea după o centrare a lui Luisinho, dar reluarea lui Andone a trecut puțin pe lângă poartă.

Dorința de a marca l-a făcut pe Florin Andone să faulteze foarte mult și astfel a intrat într-un top 5 al jucătorilor din La Liga care comit cele mai multe faulturi în acest sezon. Arbitrul abia a reușit să-l calmeze, după cum bine se vede și din captura de mai jos.

27939078 10155987341294351 813335561 n
Captură Marca

Vezi VIDEO cu golul partidei!

Deportivo e într-o situație disperată, e pe penultimul loc în La Liga, cu doar 17 puncte, la trei lungimi de prima poziție care îi asigură rămânerea în prima ligă. De partea cealaltă, Betis e pe locul 8, cu 33 de puncte.

Playtech: TRAGEDIE! Doliu URIAȘ în politica din România! A MURIT în urmă cu puțin ...

Ianis Hagi și Dennis Man, în centrul atenției la reunire » Ținute extravagante alese de „tricolori”