INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  CUPA ISRAELULUI

VIDEO Gabi Tamaș a câștigat Cupa Israelului » Evoluție slabă pentru român: era să dea autogol!

Articol de - Publicat joi, 10 mai 2018 09:29

Hapoel Haifa, echipa lui Gabi Tamaș, a câștigat Cupa Israelului după victoria cu Beitar Ierusalim, scor 1-1 (3-1 după prelungiri) în fața a 29.000 de spectatori.

Performanța lui Hapoel Haifa e cu atât mai mare cu cât e obținută la 44 de ani distanță de la ultima Cupă câștigată. Aceasta e a 7-a din toată istoria ei.

Gabi Tamaș a avut însă o evoluție mediocră, fiind aproape de un autogol în minutul 59. La final însă fundașul s-a înfășurat în tricolor și și-a primit medalia de câștigător.