INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  GRECIA

VIDEO Gol à la Messi » Costin Lazăr a marcat superb pentru PAOK Salonic

Articol de GSP - Publicat luni, 07 ianuarie 2013 00:00 / Actualizat luni, 07 ianuarie 2013 14:21

Costin Lazăr a marcat un gol pentru echipa sa, PAOK Salonic, în partida cîştigată, în deplasare, cu scorul de 4-1 (0-1), în faţa formaţiei Panthrakikos Komotini, în etapa a 16-a a campionatului elen.

Vezi AICI golul lui Lazăr

Lazăr, care a jucat pînă în minutul 83, a marcat golul egalizator în minutul 70. Celelalte reuşite ale oaspeţilor au fost înscrise de Salpingidis '76, Giannou '87 şi Stafylidis '90+2.

Gazdele deschiseseră scorul prin autogolul lui Kace, din minutul 32.

PAOK Salonic ocupă în continuare locul secund în clasament, cu 34 de puncte, fiind la cinci puncte în urma liderului Olympiakos Pireu, care are un meci mai puţin disputat.

De pe patul de spital, Cornel Dinu a vorbit cu GSP despre situația critică a lui Dinamo: „Doar asta mai pot să fac”