INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  TURCIA

VIDEO Gol de trei puncte pentru Gabriel Torje » Ciprian Marica nu a jucat

Articol de GSP - Publicat duminica, 05 aprilie 2015 21:42

Gabriel Torje a început ca titular pentru Konyaspor în meciul contra celor de la Trabzonspor, scor 1-0.

Românul a marcat singurul gol al partidei în minutul 73, cînd a şutat pe jos din partea dreaptă a careului şi mingea s-a dus la colţul lung.

Torje a fost înlocuit cu patru minute înainte de final de Kokalovici. Ciprian Marica, celălalt român de la Konyaspor, n-a fost inclus în lot din cauza unei accidentăr.

Datorită reuşitei fostului dinamovist, Konyaspor a urcat pe locul 9 şi după 26 de meciuri are 34 de puncte.