INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  KONYASPOR - BURSASPOR 0-3

VIDEO Gol pentru Bogdan Stancu în meciul câștigat clar de Bursaspor cu Konyaspor, 3-0

Articol de GSP - Publicat duminica, 03 decembrie 2017 16:50

Cu Bogdan Stancu titular, Bursaspor a câștigat categoric meciul din deplasare cu Konyaspor, scor 3-0.

VEZI VIDEO

Rezultatul a fost stabilit încă de la pauză. Bogdan Stancu a deschis scorul după doar 7 minute. A scăpat spre poartă și l-a executat pe Kirintili.

În minutul 32 s-a făcut 2-0, după reușita lui Kembo-Ekoko, iar în prelungirile primei reprize Behich a stabilit scorul final, 3-0.

Bursaspor traversează o perioadă foarte bună. N-a mai pierdut din luna septembrie, având 9 meciuri fără eșec, 7 dintre ele în campionat.

A adunat 24 de puncte și este pe locul 4, la egalitate cu Goztepe. Konyaspor este abia pe locul 16, cu 11 puncte, la egalitate cu Osmanlispor și Genclerbirligi.