INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  RUSIA

VIDEO Gol pentru Nedelcearu după doar 19 minute în tricoul noii echipe! Victorie pentru Ufa

Articol de GSP - Publicat luni, 19 februarie 2018 17:56

Ionuț Nedelcearu a început cu dreptul aventura din Rusia, de la Ufa, reușind să înscrie la primul său meci pentru noua echipă.

Echipa sa a fost condusă într-o partidă amicală de letonii de la Ventspils din minutul 15, însă fostul fundaș dinamovist a reușit egalarea în minutul 19, când a înscris din apropiere.

A fost atent la o minge trimisă în 6 metri și a pus piciorul, împingând mingea în plasă. Până la final, rușii au mai înscris de două ori și s-au impus clar, scor 3-1.

Ufa a plătit 600.000 pentru a-l cumpăra pe Ionuț Nedelcearu de la Dinamo.