INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  TURCIA

VIDEO Românii fac legea în Turcia! Torje și Grozav au înscris goluri superbe și au adus victoria lui Karabuk

Articol de GSP - Publicat sambata, 19 august 2017 19:54

Gabriel Torje a marcat primul său gol pentru Karabukspor în partida de pe teren propriu cu Basaksehir, scor 3-1.

Mijlocașul român de 27 de ani a înscris dintr-o lovitură liberă din lateralul careului de 16 metri și a egalat, după ce oaspeții au deschis scorul prin Napoleoni. Karabuk a intrat în avantaj la pauză după autogolul moldoveanului Alexandru Epureanu.

Scorul final a fost stabilit de Gicu Grozav în minutul 67, care a luat o acțiune pe cont propriu și a finalizat-o cu un șut superb de la 30 de metri.

Gabi Torje a ajuns la Karabukspor la finalul lunii iulie a acestui an de la Terek Groznîi sub formă de împrumut până în iunie 2018.  Pentru Karabuk mai joacă românii Paul Papp, Cristi Tănase, Valerică Găman și Gicu Grozav.

De pe patul de spital, Cornel Dinu a vorbit cu GSP despre situația critică a lui Dinamo: „Doar asta mai pot să fac”