INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  BULGARIA

VIDEO Hattrick de senzație pentru Keșeru! Moți a participat și el decisiv » Atacantul e lider în clasamentul golgeterilor

Articol de GSP - Publicat duminica, 12 martie 2017 18:47

Ludogoreț s-a impus pe terenul lui Lokomotiv Gorna, scor 5-0, într-un meci din etapa a 24-a din prima ligă bulgară.

Marcelinho a deschis scorul în minutul 6, iar imediat după pauză Claudiu Keșeru a deviat superb mingea de la 9 metri după o pasă din dreapta de la Cosmin Moți. În minutul 80, Wanderson a marcat și el, iar cu 4 minute înainte de final Keșeru a mai înscris o dată, după ce a făcut o piruetă la marginea careului mic și a finalizat la colțul lung. Atacantul și-a desăvârșit hattrick-ul în minutele de prelungire.

Claudiu Keșeru e lider în clasamentul golgeterilor din Bulgaria, cu 18 goluri, urmat de Joao Paulo, cu 13 reușite, și Marcelinho, cu 12 goluri, toți de la Ludogoreț.

Ludogoreț e lider în prima ligă bulgară, cu 63 de puncte, în timp ce Lokomotiv Gorna e pe poziția a 13-a, cu 19 puncte.

Forma bună arătată de Keșeru a fost observată și de selecționerul Christoph Daum, care l-a chemat la națională pentru meciul cu Danemarca, de pe 26 martie, de la Cluj.