INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  CROAȚIA

VIDEO Îi merge bine și la noua echipă! Florentin Matei, asisst de senzație în derby-ul cu Hajduk Split, scor 1-0

Articol de GSP - Publicat duminica, 28 februarie 2016 03:16

Rijeka a câștigat ieri derby-ul cu Hajduk Split, scor 1-0. Unicul gol al meciului a fost înscris de Samardzici, în minutul 49.

Reușita a venit în urma unei centrări excelente din corner a lui Florentin Matei, care a fost titular și a jucat 64 de minute în acest meci.

Fostul fotbalist al celor de la Volyn Luțk a ajuns în această iarnă la Rijeka și a devenit deja om de bază.

Rijeka are 49 de puncte după 24 de etape și se află pe locul 2 în Croația, cu două în urma lui Dinamo Zagreb, care are însă un meci mai puțin.