INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  INTERNAZIONALE MILANO

VIDEO Încă o șansă pentru Răzvan Popa » Românul a jucat într-un amical de gală pentru Inter

Articol de GSP - Publicat joi, 31 decembrie 2015 14:26

Răzvan Popa, puștiul transferat de la Sportul Studențesc, a bifat aseară a opta partidă în tricoul lui Internazionale Milano, toate în meciuri amicale.

Fundașul central în vîrstă de 18 ani a intrat pe teren în minutul 72 în locul lui Ranocchia. Din păcate pentru echipa sa, Inter a pierdut amicalul cu PSG, scor 0-1.

Singurul gol al partidei a fost marcat tot de un tînăr jucător. Jean Augustin, 18 ani, a înscris în minutul 45.