INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  TURCIA

VIDEO Încă un meci INCENDIAR pentru Șumudică în Turcia! Doi eliminați și două goluri cu o rivală din clasament

Articol de GSP - Publicat sambata, 27 ianuarie 2018 17:06

Kayserispor a ajuns la al 3-lea meci consecutiv în Super Lig fără victorie. Echipa lui Marius Șumudică a terminat la egalitate, 1-1, cu Goztepe, vecina de clasament cu același număr de puncte (31).

VEZI AICI VIDEO

Badji a deschis scorul după doar 20 de minute, cu un șut puternic de la peste 20 de metri, care s-a oprit în vinclul porții adverse. Acesta avea să fie, de fapt, singurul șut pe poartă al lui Kayserispor.

Cu un joc modest, Kayserispor a fost nevoită să se apere în restul meciului, însă Goztepe a dat lovitura în minutul 72, când Bingol l-a lobat superb pe Silviu Lung și a înscris.

Veștile proaste au continuat pentru echipa lui Șumudică, Kana fiind eliminat în minutul 76 pentru cumul de cartonașe galbene. Badji a văzut și el cartonașul roșu în prelungirile partidei. La oaspeți Lung Jr a fost integralist, la fel și Tiago Lopes, fostul fotbalist de la CFR Cluj.

William de Amorim și Cristi Săpunaru au început meciul ca rezerve, intrând pe teren în minutele 65 și 78. Kayserispor și Gotzepe acumulează 31 de puncte și o depășesc pe Trabzonspor, care are însă un meci mai puțin. Ocupă locurile 5 și 6 în Superlig, dar au pierdut legătura cu primele 4 poziții.