INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  TURCIA

VIDEO Început fulminant de sezon pentru Bogdan Stancu » "Motanul" a marcat în prima etapă

Articol de GSP - Publicat luni, 22 august 2016 10:15

Bogdan Stancu a marcat un gol pentru Genclerbirligi în victoria cu 2-0 de pe teren propriu cu Gaziantepspor, din prima etapă a campionatului turc.

Atacantul de 29 de ani a fost integralist și a deschis scorul pentru echipa sa în minutul 14, cu o reluare frumoasă din prima cu latul. Scorul final a fost stabilit de Muriqi cu 3 minute înainte de final.

Pentru Genclerbirligi a jucat și mijlocașul Cosmin Matei, care a fost înlocuit în minutul 64 cu autorul celui de-al doilea gol. Matei a ajuns în Turcia în această vară, venind de la Atromitos Atena.

Golul lui Stancu de la minutul 1:20

„Fotbalul se «deteritorializează»! Nu mai există ceva esențial” » Un profesor de antropologie, Christian Bromberger, conferință de excepție despre o „mutație” în fotbalul de azi: „Am plecat de la tifoso, adică boală contagioasă, și am ajuns aici”