INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  REAL MADRID - ESPANYOL

VIDEO Îngenuncheat! Costel Gâlcă a privit fără reacție cum Real Madrid a desființat-o pe Espanyol, 6-0

Articol de GSP - Publicat duminica, 31 ianuarie 2016 18:52

Espanyol rămîne fără victorie de 8 meciuri în toate competițiile, după 0-6 cu Real Madrid.

Echipa lui Costel Gâlcă a rezistat numai 7 minute pe Bernabeu, cînd Benzema a reușit să îl învingă pe Arlauskis, transferat în această săptămînă de catalani. Fostul stelist n-a avut reacție nici la lovitura de pedeapsă transformată de Ronaldo (12). Patru minute mai tîrziu meciul era deja încheiat, portarul lituanian fiind învins de James după un șut deviat.

VEZI VIDEO

Același Benzema a mărit diferența chiar înainte de pauză. În repriza a doua lucrurile s-au liniștit. Espanyol a ajuns și în fața porții adverse, însă jucătorii lui Gâlcă s-au lovit de fiecare dată de paradele lui Navas

VEZI LIVETEXT

Impulsionați de pe bancă de Zidane, ”galacticii” au forțat pe final și au mai punctat de două ori, după reușita cu capul a lui Ronaldo și autogolul lui Duarte.

Espanyol ocupă locul 15 și este la numai două puncte de zona retrogradării.

REAL MADRID - ESPANYOL 6-0

(Benzema 7, Ronaldo 12, 45, 82, James 16, Duarte-aug. 87)

Echipele de start:

Real Madrid: Navas - Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo - Kroos, Isco, Modrici - James, Benzema, Ronaldo

Espanyol: Arlauskis - J. Lopez, Alvaro, Enzo Roco, R. Duarte - S. Sevilla, Pape Diop, V. Sanchez - Jordan, Mamadou, Hernan Perez