INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  CUPA BULGARIEI

VIDEO Keșeru nu e bun pentru naționala lui Daum, dar face spectacol în Bulgaria! Două "duble" în patru zile

Articol de GSP - Publicat marti, 25 octombrie 2016 22:02

Claudiu Keșeru a marcat o "dublă" în victoria pe care Ludogoreț a obținut-o astăzi în Cupa Bulgariei, pe terenul celor de la Montana, scor 4-0.

Internaționalul român a deschis scorul în minutul 9 și a realizat "dubla" în minutul 78, confirmând astfel revenirea de formă din ultima perioadă. Chiar și așa, Keșeru nu a fost convocat de Christoph Daum la echipa națională pentru meciul cu Polonia de pe 11 noiembrie.

VIDEO cu golurile lui Claudiu Keșeru

Keșeru marcase o "dublă" și în ultima etapă din campionat, în victoria lui Ludogoreț cu Lokomotiv Gorna (4-0). Pentru bulgari a mai înscris Natanael, în minutul 32 și V.Misidjan, în minutul 90+1.

Celălalt român de la Ludogoreț, Cosmin Moți, nu s-a aflat în lot. Grație acestei victorii, Ludogoreț Razgrad a avansat în sferturile de finală ale competiției.