INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  TURCIA

VIDEO Legiunea română de la Karabukspor, eșec dramatic cu Galata » Pasă de gol pentru Torje + Latovlevici a jucat la gazde

Articol de GSP - Publicat sambata, 30 septembrie 2017 21:26

Karabukspor, formația la care evoluează nu mai puțin de cinci români, Papp, Găman, Tănase, Torje și Grozav, a pierdut dramatic meciul jucat pe terenul lui Galatasaray, echipa lui Latovlevici, scor 2-3.

Galata s-a desprins rapid la 2-0, grație reușitelor lui Feghouli și Maicon, dar Karabukspor a redus din diferență în minutul 27, prin Yatarabe, care a punctat după pasa lui Torje.

Karabukspor a egalat în minutul 84, prin Seleznev, din penalty, dar Galata a dat lovitura în prelungiri, prin Maicon, în minutul 90+1.

VIDEO cu golurile

Paul Papp, Găman, Torje, Grozav și Tănase au fost titulari pentru Karabukspor. Tănase a fost înlocuit în minutul 32.

Iasmin Latovlevici a fost introdus de antrenorul lui Galatasaray în minutul 66.

• Galata e lider după șapte etape, cu 19 puncte, în timp ce Karabukspor se află pe locul 16, cu 5 puncte.