INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  NAPOLI - TORINO

VIDEO Magnific! Chiricheș a înscris pentru Napoli într-un meci cu 8 reușite » Capodoperă de gol în minutul 80

Getty/Guliver Images

Articol de GSP - Publicat duminica, 18 decembrie 2016 17:48

Napoli a făcut un meci senzațional pe teren propriu cu Torino, pe care a învins-o într-un meci cu 8 goluri, scor 5-3.

VEZI VIDEO

Cu Vlad Chiricheș integralist, Napoli a punctat de 3 ori în primele 22 de minute. Toate reușitele au purtat semnătura lui Mertens.

Belotti a redus din diferență în minutul 58, dar golul cu Vlad Chiricheș din minutul 70 a refăcut diferența de 3. Callejon a pasat în fața porții, de unde românul a înscris fără probleme.

Rossettini a făcut 4-2 în minutul 76, iar Mertens a reușit încă un gol cu 10 minute înainte de final. L-a învins pe Joe Hart cu o "scăriță" dintr-un unghi imposibil. Falque a punctat din penalty și a stabilit scorul final în minutul 84.