INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  LA LIGA

VIDEO Marica a jucat o oră în Getafe - Barcelona 2-5! Gazdele au condus cu 2-0

Pedro a înscris cel mai rapid hattrick al sezonului în Spania +3   FOTO
Pedro a înscris cel mai rapid hattrick al sezonului în Spania

Articol de GSP - Publicat duminica, 22 decembrie 2013 00:00 / Actualizat duminica, 22 decembrie 2013 20:04

Ciprian Marica a jucat 60 de minute împotriva catalanilor, dar formaţia sa, Getafe, nu a reuşit să se impună deşi a condus cu 2-0.

VEZI AICI VIDEO DE LA MECI!

Scorul a fost deschis de Escudero, în minutul 10, şi majorat de Lisandro, 15. Speranţele madrilenilor de a scoate un rezultat bun împotriva formaţiei lui Gerardo Martino au fost însă năruite de hattricul lui Pedro, "şeptarul" Barcei marcînd în minutele 43, 41 şi 43.

După pauză, pe tabelă şi-a trecut numele şi Fabregas, de două ori, 68 şi 72, ultimul din penalty.

Marica a fost înlocuit de antrenorul Luis Garcia în minutul 60, cu Colunga. Atacantul de 28 de ani  a avut cîteva ocazii în careul Barcelonei, dar acestea au fost rezolvate de portarul Pinto.