INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  TURCIA

VIDEO Marius Alexe, umilit în Turcia de echipa lui Arda Turan, Adebayor și Clichy

Articol de GSP - Publicat marti, 30 ianuarie 2018 10:04

Marius Alexe (27 de ani) s-a întors în această iarnă la Karabukspor, ultimul loc din Turcia, unde a început să prindă mai des lotul după plecările masive din ultima perioadă.

Românul a fost pe teren 32 de minute, luni seara, în înfrângerea drastică suferită de echipa sa pe terenul lui Bașakșehir, scor 0-5. Alexe a intrat pe teren în minutul 58, înlocuindu-l pe Akin. (VIDEO cu rezumatul partidei)

Toate reușitele partidei au venit în prima repriză: Napoleoni, Inler, Visca, de două ori, și Adebayor punctând pentru liderul din Turcia.

Pentru Bașakșehir, lider în Turcia, evoluează jucători cu nume din Europa, precum Arda Turan, Emmanuel Adebayor, Gael Clichy sau Gokhan Inler.

Marius Alexe a fost repatriat în această iarnă de Karabukspor după ce fusese cedat în Cipru, la Aris Limassol.