INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  SCHALKE - STUTTGART 1-1

VIDEO Maxim, decisiv în meciul cu Schalke » Echipa românului a remizat, 1-1

Articol de GSP - Publicat duminica, 21 februarie 2016 20:44

Schalke a remizat pe teren propriu cu Stuttgart, 1-1, într-un meci din etapa a 22-a din Bundesliga.

Gazdele au deschis scorul în minutul 14 prin Belhanda. Până la pauză, scorul a rămas neschimbat și Schalke a intrat în avantaj la cabine.

Stuttgart a egalat cu un sfert de oră înainte de final. Maxim a executat perfect un corner, mingea a ajuns la Gentner, care a prelungit cu capul până la autorul golului Harnik. Românul a avut și el șansa golului, dar lovitura sa liberă de la 35 de metri a fost scoasă de sub transversală de Fahrmann.

Vezi VIDEO cu golurile partidei

Maxim a intrat pe teren în minutul 62 în locul lui Didavi.

Schalke este a șasea în Bundesliga, cu 34 de puncte, în timp ce Stuttgart ocupă locul 11, cu 28 de puncte.