INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  BUNDESLIGA

VIDEO Maxim, titular în nebunia de meci contra lui Hannover + toate rezultatele de azi din Bundesliga

Articol de GSP - Publicat sambata, 13 ianuarie 2018 18:43

Alexandru Maxim a fost titular în meciul pierdut de Mainz pe terenul lui Hannover, scor 2-3.

Echipa mijlocașului român a condus cu 2-0, după reușitele lui Muto (26) și Hack (31), însă până la pauză a fost egalată de dubla lui Fullkrug (33 și 38 penalty).

Același Fullkrug și-a trecut în cont hattrick-ul cu un sfert de oră înaintea finalului de joc. Alexandru Maxim a jucat până în minutul 63, când a fost înlocuit cu Donati.