INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  CROAȚIA

VIDEO Nebunie în Croația gol în ultima secundă pentru portar + ce gafă a făcut Steliano la golul lui C. Matei

Articol de - Publicat duminica, 11 martie 2018 09:50

O seară dificilă pentru Steliano Filip la Hajduk. La 1-0, a fost depășit ușor, s-a centrat de pe partea lui și oaspeții au egalat. Cine a înscris? Vojnovici, căpitanul Istrei, care a purtat banderola lui Dinamo în 2015.

După pauză, altă eroare a fundașului stânga, și mai mare. A apreciat greșit direcția mingii, sărind în contratimp la o centrare. În spatele lui era Cosmin Matei, și el fost coleg al lui Filip în Ștefan cel Mare. Șut din voleu pentru 1-2. Balonul era în plasă când s-a întors Steliano.

Portarul de 2,01 m, gol din plonjon

Ex-dinamovistul a fost înlocuit în minutul 69. Hajduk nu a pierdut însă. Fără el, a marcat de două ori. Golul victoriei, portarul! În al 5-lea minut de prelungire, Karlo Letica, 21 de ani, 2,01 m, a fugit în careu și a punctat cu capul, spectaculos, din plonjon. A ridicat mâinile de fericire. Era în al nouălea cer.

"Nici în cele mai nebune visuri n-am trăit așa ceva. Un sentiment incredibil, de nedescris. Încă nu realizez ce s-a întâmplat" Karlo Letica, portar Hajduk