INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  BEROE

VIDEO Negruț, la primul gol în Bulgaria » Ce a făcut echipa lui

Articol de GSP - Publicat marti, 25 iulie 2017 09:48

Atacantul Sergiu Negruț a reușit să marcheze pentru Beroe Stara Zagora în meciul terminat la egalitate cu Dunav Ruse, în deplasare, scor 1-1.

VIDEO AICI CU REUȘITA LUI NEGRUȚ!

Românul a reușit să puncteze în minutul 29 al meciului din a doua etapă a campionatului Bulgariei.

A profitat de o gafă în defensiva gazdă, a intrat cu mingea în careu și a tras puternic cu dreptul la colțul lung.

Beroe a fost egalată cu 9 minute înainte de final, când Budinov a marcat pentru Dunav. Dragoș Firtulescu a jucat 82 de minute în acest meci.