INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  CEHIA

VIDEO Nicolae Stanciu a reușit încă un gol din lovitură liberă la Sparta

Articol de GSP - Publicat vineri, 04 mai 2018 21:10

Nicolae Stanciu are un sezon excelent la Sparta Praga, unde marchează pe bandă rulantă.

Așa s-a întâmplat și astăzi când, în minutul 20, mijlocașul român de 24 de ani a deschisc scorul dintr-o lovitură liberă de la 18 metri în meciul de pe teren propriu cu Zlin.

Partida a fost câștigată de Sparta, scor 2-1, după ce pentru gazde a mai marcat și Lafata în minutul 59. La oaspeți a înscris Moses, în minutul 78.

Sparta Praga ocupă locul 4, cu 46 de puncte. Zlin e pe poziția a 9-a, cu 29 de puncte.