INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  GRECIA

VIDEO Pas greșit pentru echipa lui Răzvan Lucescu în Grecia, deși a evoluat 50 minute în superioritate numerică

Articol de GSP - Publicat duminica, 29 ianuarie 2017 11:33

Skoda Xanthi, echipa antrenată de Răzvan Lucescu, a obținut doar un rezultat de egalitate în meciul disputat aseară cu AEK Atena, în etapa a 18-a din campionatul Greciei, scor 0-0.

Timp de peste 50 minute, formația antrenată de român a evoluat cu un jucător în plus, situația echilibrându-se însă în minutul 59, atunci când jucătorul lui Xanthi, Triadis a fost eliminat.

VIDEO cu rezumatul partidei

În urma acestei remize, Xanthi se menține pe poziția a treia, cu 32 puncte, la 10 puncte în spatele liderului Olympiakos și la egalitate cu ocupanta locului doi, Panionios.