INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  GRECIA

VIDEO Performanță excelentă pentru Răzvan Lucescu! PAOK este la un pas de un trofeu important

Articol de GSP - Publicat marti, 17 aprilie 2018 21:36

Cu șanse minime de a câștiga campionatul, PAOK s-a calificat în finala Cupei Greciei, după ce a trecut de Panionios, 3-1.

După ce în tur a câștigat tot cu 3-1, echipa lui Răzvan Lucescu a triumfat și pe teren propriu. PAOK a deschis scorul în minutul 21, prin Koulouris, dar scorul la pauză a fost 1-1, după ce Masouras a egalat în minutul 40.

După pauză, PAOK a jucat mai bine și a marcat de două ori, în minutul 68, prin Pelkas, și în minutul 80, prin Prijovici. În finală, PAOK va juca împotriva învingătoarei dublei AEL Larisa - AEK. În tur, scorul a fost 2-1 pentru AEL Larisa.