INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  AL FAYSALY - AL ITTIHAD 1-3

VIDEO Pițurcă a învins echipa lui Ciobotariu » Sînmărtean, integralist

Articol de GSP - Publicat sambata, 13 februarie 2016 20:35

Al Ittihad, formația pregătită de Victor Pițurcă, a învins în deplasarea de la Al Faysaly echipa lui Liviu Ciobotariu, scor 3-1, în campionatul Arabiei Saudite.

Al Faysaly a început mai bine și a deschis scorul în minutul 64 prin Pardal, dar formația lui Pițurcă a egalat după patru minute prin Asiri. Ultimele 10 minute au fost decisive în soarta partidei.

În minutul 82, Rivas a marcat pentru 2-1 din penalty, iar cu două minute înainte de final același jucător a stabilit scorul final. Lucian Sînmărtean a fost integralist la Al Ittihad.