INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  ARABIA SAUDITĂ

VIDEO Pițurcă, revenire fabuloasă la arabi! A câștigat și derby-ul cu Al Hilal, iar șeicul l-a luat de mână și l-a dus la galerie

Articol de GSP - Publicat sambata, 27 februarie 2016 21:46

Al Ittihad a reușit azi să câștige derby-ul cu Al Hilal, scor 1-0. Victoria este cu atât mai importantă pentru Pițurcă cu cât a fost obținută chiar pe terenul marii rivale.

Unicul gol al meciului a venit în minutul 6 și a fost reușit de Al Sahafi. Lucian Sânmărtean n-a jucat nici un minut în acest meci.

De când a revenit la Al Ittihad, Victor Pițurcă a strâns 6 victorii și un egal în 7 meciuri de campionat.

La început de decembrie, când a revenit la Ittihad, formația sa era la 12 puncte de liderul Al Hilal. Acum, Al Ittihad are 39 de puncte, cu doar unul sub marea rivală și este la egalitate cu Al Ahli.