INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  AL GHARAFA

VIDEO Primul gol în Qatar » Claudiu Keşeru a înscris împotriva echipei lui Ladislau Boloni

Articol de GSP - Publicat vineri, 06 martie 2015 00:00 / Actualizat vineri, 06 martie 2015 20:09

Claudiu Keşeru a avut nevoie de numai trei meciuri pentru a-şi trece în cont primul său gol la Al Gharafa.
Fostul atacant al Stelei a înscris astăzi împotriva lui Al Khor, scor 3-1, formaţie antrenată de Ladislau Boloni. Keşeru a înscris golul de 2-1, în minutul 55. Cicero deschisese scorul în minutul 7, în timp ce Julio Peu egalase pentru Al Khor în finalul primei reprize.

Scorul final a fost stabilit în minutul 75 de cealaltă vedetă a lui Al Gharafa, Cristian Bolanos. Cu această victorie, echipa lui Keşeru a urcat pe locul 5 în campionatul Qatarului.

Interviu-eveniment cu Stanislas Wawrinka, omul care „a spart” BIG 4: „Am ZERO regrete pentru Wimbledon și am trăit cel mai frumos sentiment din tenis ”. Ce spune despre dispariția reverului cu o mână

Presimte o alegere-șoc la Rapid: „Sunt aproape sigur că el vine! Este înaintea lui Șumi ca variantă”