INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  ARABIA SAUDITĂ

VIDEO Prinț în Arabia » Gol spectaculos marcat de Lucian Sânmărtean

Articol de GSP - Publicat duminica, 10 aprilie 2016 10:31

Al Ittihad, formația lui Victor Pițurcă, a învins categoric formația Al Khaleej, 4-1.

Lucian Sânmărtean, 36 de ani, a fost integralist și a făcut din nou un meci foarte bun. Mijlocașul a marcat ultimul gol al meciului, în minutul 89. Românul a înscris cu o execuție spectaculoasă, din lovitură liberă de la 20 de metri.

Pentru formația lui Pițurcă, au mai marcat Al Ghamdi, o dublă, și Asiri, toate cele trei reușite fiind în prima repriză. După 22 de etape, Al Ittihad este pe locul 3, cu 43 de puncte, la 8 de liderul Al Ahli.